+420 736 607 353

Tipy z Brna

Ignis Brunensis

V rámci festivalu zábavy pod hrady Špilberk a Veveří - Brno - město uprostřed Evropy se v Brně koná již 18. ročník mezinárodní soutěžní přehlídky ohňostrojů s hudbou Starobrno - Ignis Brunensis. Nejbližší ohňostroj lze zhlédnout v sobotu 6.6 na Brněnské přehradě.

24.5.2015 Brno – město uprostřed Evropy

Festivalem Brno – město uprostřed Evropy, jenž začal 22. května, vstoupilo Brno naplno do letní turistické sezóny. Po dobu čtyř týdnů lze v Brně očekávat různé zábavné a kulturní akce, včetně ohňostrojů s hudbou Starobrno Ignis Brunensis.

16.5.2015 Veletrh IDET

V úterý 19.5 začíná na brněnském výstavišti mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET. Součástí veletrhu je zajímavý odborný doprovodný program, kde experti na obranné a bezpečnostní technologie diskutují o aktuálních tématech.

30.04.2015 Den přírodních věd pro veřejnost

V pátek 1. května pořádá Zoologická zahrada Brno den přírodních věd pro veřejnost. Celou akci provází bohatý doprovodný program pro veřejnost, v rámci něhož mohou návštěvníci zhlédnout komentovaná krmení lachtanů, medvědů nebo křest žirafy.

16.04.2015 Plavební sezóna na Brněnské přehradě začíná

V sobotu 18. dubna 2015 odstartuje v hlavním přístavišti Bystrc v 10 hodin již 69. plavební sezóna na Brněnské přehradě. Po slavnostním zahájení se mohou všichni zúčastnit defilé lodí. Brněnská přehrada se nachází blízko MHD, je tedy snadno dostupná pro turisty. Letos potrvá plavební sezóna do 11. října.

09.04.2015 Královopolské nádraží odříznuto od tramvají

Ve středu 8.4 začala rekonstrukce tramvajové tratě v brněnské ulici Kosmova, ta potrvá přibližně do 15. červa. Po dobu rekonstrukce nezajíždí na královopolské nádraží tramvaj, omezení se tak týká spousty cestujících, kteří na nádraží přijíždí regionálními vlaky i autobusy. Omezená je i automobilová doprava.

05.04.2015 Pivní tramvaj zahájila sezónu

Na Zelený čtvrtek vyjel do ulic brněnský dopravní unikát – Šalina Pub. Hned další den bylo možné potkat tuto speciální tramvaj při její páteční jízdě, která se bude každý týden opakovat. Jedna okružní jízda, kdy tramvaj projíždí přes náměstí Svobody, Českou, Hlavní nádraží a Mendlovo náměstí stojí 60kč. Uvnitř tramvaje nechybí skutečný výčep, toalety či wifi. Pivní tramvaj si lze od Dopravního podniku pronajmout i pro soukromé akce.

27.03.2015 Na náměstí Svobody začaly tradiční velikonoční trhy

V pátek 27. března začaly na brněnském náměstí Svobody tradiční velikonoční trhy. Už šestý ročník těchto jarních trhů v centru Brna nabízí 36 stánků, kde mohou lidé nakoupit tradiční velikonoční výrobky. Je zde také po celou dobu trvání vyhrazené místo na pletení pomlázky a košíků. Každý den dopoledne se se na pódiu koná doprovodní program. Velikonoční trhy končí 5. dubna.

17.03.2015 23. Mezinárodní veletrh elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení

Již příští týden v úterý se koná na brněnském výstavišti 23. ročník mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení. Jedná se o největší veletrh, zaměřující se na tuto oblast, ve střední Evropě. Kromě expozic vystavovatelů zde najdou návštěvníci i bohatý doprovodný program. Brány výstaviště se pro návštěvníky uzavřou v pátek 27.3 v 16.00 hod. Více najdete na stránkách BVV.

05.03.2015 Veletrhy ProDítě a Rybaření

V těchto dnech se na brněnském výstavišti v pavilonu V a F konají veletrhy ProDítě a Rybaření, které končí 8.3. Veletrhy nabízí novinky pro rodiče a rybáře a bohatý doprovodný program se spoustou soutěží. V doprovodném programu vystoupí dětský komik Michal Nesvadba, nebo mistr světa v muškaření Luboš Roza. Více najdete na stránkách BVV.

28.2.2015 - Pisárecký tunel opět otevřen

Pisárecký tunel byl z důvodu rekonstrukce uzavřen od 9.ledna 2015. Střídavě byl otevřen vždy jeden směr tunelu, při dokončování prací byl uzavřen úplně. Cílem oprav byla především modernizace bezpečnostních systémů. „Byl vyměněn hardware i software a bylo zajištěno nové napojení na centrální dispečink,“ vypočítává plukovník Petr Oháňka z Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. Dne 28.2. od 16hod je pisárecký tunel opět v plném provozu a značně tak ulehčí dopravě na objízdných komunikacích.