+420 736 607 353

Okolí ubytovny - Brno

Co zajímavého se dá vlastně navštívit v Brně? Jaké památky tu jsou? Která úchvatná místa se nesmí opomenout, abyste mohli říct, že jste navštívili v našem druhém největším městě opravdu všechno, co stojí za řeč. Pojďme si připomenout pár tipů, které určitě oceníte, pokud plánujete v Brně zůstat třeba na pár dní.

V Brně naleznete nespočet zajímavostí a krásných památek, které opravdu stojí za to vidět. Velkou výhodou je že se naše ubytovna nachází v úplném centru města Brna, tudíž na problémy s dopravou a dalekými cestami můžete rovnou zapomenout. Zajímavostí pro Vás může být například Náměstí Svobody, které je centrem obchodů, restaurací a zábavy. Zejména krásné je toho náměstí v předvánočním období, kdy se zde konají vánoční trhy, kde si můžete užít zajímavé suvenýry a předvánočních pochutiny za doprovodu koled. Nachází zde také takzvaný brněnský orloj, který v 11 hodin dopoledne vypouští do jednoho ze svých otvorů malou kuličku, jejíž získání je velkým lákadlem pro všechny turisty i místní obyvatele.

Přínosem pro Vás může být i návštěva zelného trhu, což je největší tradiční brněnský trh s čerstvým ovocem a zeleninou a květinami, který se nachází pouze asi 400 metů od Náměstí Svobody. Tento trh leží také v blízkosti Katedrály svatého Petra a Pavla.

Špilberk a jiné památky

Jedním z nejslavnějších míst v celém Brně je hrad Špilberk. Ten založil už Přemysl Otakar II., prošel několika slohovými změnami a najdete tu například impozantní dělo, vyhlídkovou věž a krásný parčík. Výlet na slunečné odpoledne jako vyšitý! Pro ty, kteří mají rádi trochu modernější stavby, máme také zajímavý tip. Vila Tugendhat, která je zapsána dokonce na seznamu UNESCO a patří k tomu nejlepšímu z funkcionalismu. Postavena byla na začátku minulého století

Doporučujeme vám návštěvu podzemí

Pokud se chcete trochu bát, navštivte brněnské podzemí a místní kostnici a hrobku kapucínských mnichů. Mumie jsou skutečně prvotřídně zachovalé, hrobka byla založena v polovině osmnáctého století.

Dominantou Brna je pak bezesporu Katedrála svatého Petra a Pavla. Ta se začala stavět už v jedenáctém století a o jejím významu hovoří i fakt, že se její motiv promítl i do vzhledu kovové desetikoruny. Nádherný oltář a varhany zdobí královsky vyšňořený interiér. A z úpatí Špilberku budete mít skvělý výhled na tuhle jedinečnou církevní stavbu, takže se nezapomeňte ohlédnout.

Zjistěte si více podrobností o historii regionu

Pokud s sebou berete děti, nesmíte vynechat Moravské zemské muzeum. Najdete zde například model mamuta v životní velikosti nebo zajímavé informace o době, kdy ještě na Moravě žili takzvaní lovci a sběrači.

Zajímavou budovou je třeba i Mahenovo divadlo, zmínit na tomto místě lze i Pražákův palác a fanoušci sportu jistě nevynechají návštěvu motocyklového závodiště – takzvaného Masarykova okruhu. A na závěr, když už budete v Brně – dobře si prohlédněte místního draka, který je u Staré radnice.